Tiek meklētas gan audējas, gan stelles

Biedrība RAXTU SĒTA lūdz atsaukties Daugavpils novada un pilsētas rokdarbnieces, kas tagad nodarbojas vai agrāk ir nodarbojušās ar aušanu. Tāpat tiek meklēti cilvēki, kam īpašumā ir stelles (iespējams – vecas un sen nedarbinātas) un interesenti, kas nākotnē vēlētos apgūt aušanas prasmi.

Biedrības RAXTU SĒTA darbības mērķis ir laika gaitā izveidot tautas amatniecības un lietišķās mākslas studiju, kas spētu piesaistīt gan produkcijas ražotājus – rokdarbnieces un amatniekus, gan potenciālos pircējus. Biedrība dibināta 2016. gada pavasarī. Tās pašreizējā mājvieta ir Naujenes Kultūras centrs.

Šobrīd tiek realizēts Daugavpils novada domes atbalstīts projekts, kas ietver sevī aušanas prasmju apgūšanu un popularizēšanu, latviešu tautas tērpa elementu izgatavošanas meistardarbnīcas. Biedrība vēlas apzināt rokdarbnieces Daugavpils novadā un tuvākajā apkaimē. Vēlamies apzināt arī cilvēkus, kas vēlas paši darināt savus tautas tērpus un apgūt tradicionālos rokdarbus.

Ja jūs mākat aust, esat steļļu īpašnieks vai nākotnē vēlaties apgūt aušanas prasmi, lūdzam sazināties ar mums!

Kontaktinformācija: Olga Kuzmina t. +371 2639773, e.pasts: olgakuz@inbox.lv; Inta Uškāne t. +371 26763573, e.pasts: intau@inbox.lv