KALUPES PAMATSKOLAS SKOLĒNI, SAGAIDOT PAVASARI

Uzspīdot pirmajiem saules stariņiem, pavasaris vēsta par savu atnākšanu. Tā sākums rada lielas pārmaiņas dabā. Pie mājām zied pūpolkrūms, apšu un zirgkastaņu pumpuri pārklājas ar sveķainu, brūnu segu, kas to sargā no nakts salnām. Uzzied pirmie dārza ziedi,klāt pirmo gājputnu atgriešanās laiks un visur dzirdamas skanīgās putnu balsis. Dārzos un parkos skan mājas strazdu dziesmas, tie steidz aizņemt būrīšus vai koku dobumus.

Kalupes pamatskolas 1.-8. klašu skolēni, ieskandinot putnu dienas, piedalījās akcijā “Izgatavosiem putnu būrīti”, par to skolas līnijā aktīvākie skolēni saņēma pateicības.

Dabas draugi, mazpulcēni, aicinot klāt arī aktīvākos akcijas dalībniekus, piedalījās putnu būrīšu izvietošanā Kalupes parka teritorijā. Skolēniem tika organizēta tikšanās ar mežzini Ivaru Bitenieku, kuras laikā ar interesi klausījāmies stāstījumā par putniem, noderīgi padomi bija par būŗīšu izgatavošanu, par noteikumiem, kas jāievēro, izvietojot būrīšus.

Ņemot vērā vērtīgos norādījumus, 14 skolēnu izgatavotie putnu būrīši atrada savu vietu Kalupes parka teritorijā. Pareizi izgatavots un novietots putnu būrītis kalpos daudzus gadus un būs kvalitatīvs devums dabas daudzveidībai.

Kalupes pamatskolas skolēni, piedaloties putnu būrīšu izgatavošanā un izvietošanā dabā, var lepoties par savu veikumu dzimtās zemes labiekārtošanā.

Rita Koržeņevska, dabaszinību skolotāja