BJDC “Varavīksne” notika Lieldienām veltīts pasākums “Ai, zaķīt Garausīt”

Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai, ar senlaicīgām rituālām darbībām cenšas palīdzēt zemes atmodai un jau laikus nodrošināt zemes auglību, veicinot tās svētību. Arī Kalups pagasta bērni ar dažādām āra aktivitātēm centās dabu pamodināt un Lieldienas pavadīt.
Pēc garajām un siltajām Lieldienu brīvdienām, 22.aprīlī Kalupes pagasta bērnu un jauniešu centrā “Varavīksne” norisinājās Lieldienām veltīts pasākums “Ai, zaķīt garausīt!”. Pasākumā bērni veidoja mazus groziņus no papīra zaķiem, minēja Lieldienu mīklas un asprātīgās mīklas, izmēģināja spēkus zaķu lēcienos un jautrajā zaķu stafetē. Zaķu lēcienos bērniem vajadzēja lēkājot kā zaķim veikt noteiktu posmu uz ātrumu. Jautrajā zaķu stafete sastāvēja no vairākiem posmiem. Sākumā vajadzēja noskriet 100 m, tad paņemot karoti pārvietot olu līdz nākošajam posmām, tad veikt 5 pietupienus un jau ar zaķa lēcieniem tikt līdz finišam. Bērni stāstīja, ka visgrūtākais posms ir bijis zaķu lēcieni, jo skrienot, tika patērēts daudz spēka. Kā arī ar lielu nepacietību gaidīja pirms Lieldienu iesāktā turnīra “Akmens, šķēres, papīrītis” finālu. Turnīrā piedalījās 19 bērni, bet finālā tika tikai 5. Fināls bija sīvs, jo katrs no dalībniekiem centās izdomāt pretinieka gājienu. Liels paldies par dalību pasākumā un sportisko veiklību!
Aktivitāšu rezultāti: Turnīrs “Akmens, šķēres papīrītis” 1.vieta- Dāvids Draška 2.vieta- Arsēnijs Petrovs 3.vieta- Raimonds Vilciņš “Zaķu lēcieni” 1.vieta- Kristaps Nartišs 2.vieta-Sandis Kļukovskis 3.vieta-Iļja Kozlovskis Lieldienu mīklu konkurss 1.vieta- Elvis Zeps 2.vieta- Laura Kukle 3.vieta- Karolīna Ustinova Asprātīgo mīklu konkurss “Esi asprātīgs” 1.vieta- Elvis Zeps 2.vieta- Kristaps Nartišs 3.vieta- Dāvids Draška Jautrā zaķu stafete 1.vieta- Kristaps Nartišs 2.vieta- Iļja Kozlovskis 3.vieta- Elvis Zeps Informāciju sagatavoja: Kalupes pagasta pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Ilze Raščevska ilze_rascevska@inbox.lv