BARIKĀŽU AIZSTĀVJU ATCERES DIENAS PASĀKUMS KALUPES PAMATSKOLĀ

20. janvārī mūsu skolā, tāpat kā visā Latvijā, tika atzīmēta Barikāžu atceres diena. Skanēja Ievas Akurāteres dziesma „Manai tautai”, kura bija īpaši populāra Latvijas sākumceļā uz neatkarības atjaunošanu. Daudzas dziesmas tajā laikā kļuva par emocionāli iedvesmojošu un saliedējošu spēku.

Ir pagājuši 26 gadi kopš 1991. gada janvāra notikumiem Rīgā. Daudzi tūkstoši Latvijas iedzīvotāju pulcējās Rīgā, lai nosargātu savas valsts brīvību. Arī Kalupes pagastā bija cilvēki, kuriem nebija vienaldzīgs Latvijas liktenis. Ir apzināti arī 14 barikāžu dalībnieki no Kalupes. Tāpēc pasākumā ar lielu interesi noskatījāmies prezentāciju par Kalupes barikāžu aizstāvjiem un fotogrāfa, barikāžu dienu dokumentālista R.Seiļa, kura vienīgais ierocis tajās trauksmainajās dienās bija fotoaparāts, fotogrāfijas. Šodien barikāžu fotogrāfijas ir jau vēsture.

Mums ir jābūt pateicīgiem visiem barikāžu dalībniekiem par to, ka mums ir sava valsts, mēs varam runāt savā dzimtajā valodā, bet galvenais – dzīvot brīvi, jo brīvība ir tas, kas nepieciešams katram no mums Latvijā un mūsu mīļajā Latgalē.

Pasākuma noslēgumā noskatījāmies žurnālistu Sandija Semjonova, Gundara Rēdera un Dīva Reiznieka veidoto filmu „Latgale. 3 stāsti”, kurā akcentēti Latgales pozitīvie un iedvesmojošie stāsti kā iedvesmas avots gan Latgales, gan visas Latvijas iedzīvotājiem. Filmā izskan atziņa: „Latgalē dzīvo čakli, strādīgi, uzņēmīgi, stipri cilvēki, kuri dara savu lietu. Kamēr it tādi cilvēki – tikmēr Latgale un Latvija būs drošās rokās” . Ar šo pārliecību mēs visi ejam ikdienas gaitās, veicam mazākus un lielākus darbus. Un saprotam, ka latgaliešu kultūra un latgaliešu valoda ir visas Latvijas bagātība, kuru ikdienā ir jāsaudzē un jāsargā!

Svetlana Meļņičenko, vēstures un krievu valodas skolotāja